oprawy zewnętrzne led

Wysokiej klasy rozwiązania w kategorii oświetlenia cieszą się sporym wzięciem wśród konsumentów i nie ma w tym nic dziwnego. Ludzie chcą, aby ich domy czy miejsca pracy były oświetlane w należyty sposób, a czynniki, jakie w tym kontekście są brane pod uwagę mają związek chociażby z efektywnością używanych lamp. Istnieją też dość specyficzne opcje, związane na przykład z oświetleniem zewnętrznych części posesji. Tu do głosu dochodzą oprawy zewnętrzne LED, jakie zrobiły w ciągu ostatnich lat naprawdę sporą karierę i są oceniane bardzo wysoko pod względem jakości działania oraz tego, jak znacząco potrafią podnieść walory estetyczne budynku. Rozwiązania, które daje się w tym zakresie znaleźć rysują się coraz ciekawiej przede wszystkim dlatego, że konsumenci mają możliwość wybierać spośród opraw mogących w różny sposób zmienić wygląd obiektów. Wśród opraw można bowiem wymienić na przykład te zaliczane do grupy architektonicznych.

Ich kluczowym zadaniem jest wyeksponowanie określonych elementów konstrukcyjnych, najczęściej mowa o fasadach czy elewacjach. Rozlokowane zgodnie z pewnymi zasadami mogą sprawić, że po zmroku budynek zyska zupełnie inny wizerunek. Stosuje się w tym kontekście także specjalne reflektory, których zadaniem jest odpowiednio oświetlić dany obiekt. Opcji w tej materii jest wiele – czasami poza światłem białym używa się również kolorowego, co daje szansę na wykreowanie ciekawych w zakresie estetycznym wizualizacji. Jednak najważniejsze są techniczne parametry, jakimi powinna cechować się każda tego rodzaju oprawa. Cechy techniczne Musi ona być odporna na oddziaływanie wilgoci, ale również pyłów.

Te dwa wymogi powodują, że urządzenia wybierane przez konsumentów muszą spełniać wymagania w zakresie klas szczelności. Najlepiej sięgać po oprawy zewnętrzne LED, które mogą pochwalić się szczelnością na poziomie IP66 lub IP67 – tyle z reguły wystarczy, aby lampy mogły znakomicie funkcjonować na zewnątrz i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nie ma rzecz jasna mowy o tym, aby w charakterze oświetlenia zewnętrznego wykorzystywać jakiekolwiek modele dedykowane do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o rozwiązania w tym zakresie, znajdziemy wiele opcji, ponieważ kategoria jest jeszcze szersza. Godne uwagi są również oprawy podjazdowe, będące specyficzną postacią modeli zewnętrznych. Ich główną cechą jest to, że znajdują się w podłożu – są wpuszczane najczęściej w kostkę brukową lub asfalt.

Mają za zadanie wskazywać drogę dojazdową do garażu, kiedy na dworze jest już ciemno. Wnoszą także bardzo przyjemny akcent estetyczny, znacznie zwiększając stopień atrakcyjności wielu posesji, na terenie których zostały zainstalowane.

Close