Optyczne powiększanie mieszkania

Chyba każdemu z nas marzy się duże, przestronne mieszkanie. Jednak niekiedy musimy zadowolić się mniejszym metrażem. Licząc się z każdym metrem, chcemy zaaranżować możliwie jak najbardziej funkcjonalną i wygodną przestrzeń. Dodatkowo warto zachować estetykę aranżacji, gdyż ma ona wpływ na wygląd wnętrz.

Istnieje kilka ciekawych trików, które pozornie mogą powiększyć nasze pomieszczenia. Pamiętajmy, że małe jest piękne. A odpowiednio urządzone będzie naszą oazą szczęścia i spokoju. Triki na powiększenie mieszkania Co zatem trzeba zrobić, by optycznie powiększyć przestrzeń? Przede wszystkim trzeba postawić na dość jasne kolory ścian.

Im ciemniejsze, tym nasze wnętrze będzie sprawiało wrażenie mniejszego. Jak to mówią, luster nigdy za wiele. Nie ma jasnych „przepisów”, co do tego, że mogą być one umieszczane tylko w łazience. Odpowiednio powieszone może poszerzyć lub podwyższyć nasze wnętrze.

Przy mniejszym metrażu należy kierować się zasadą, że im mniej przedmiotów, tym wnętrze jest optycznie większe. Optyczne powiększenie światłem Niezmiernie ważnym elementem przy aranżacji wnętrza jest obecność światła. Najlepszym sposobem na rozświetlenie pomieszczenia są naturalne promienie słoneczne wpadające przez duże okna. Jednak nie każde mieszkanie daje taką możliwość, ponieważ wszystko zależy, od której strony świata mamy zamontowane okna.

W takiej sytuacji należy doświetlić mieszkanie sztucznym światłem. Ciekawą alternatywą są diodowe zestawy schowane we wnękach ścian czy tez podwieszanym suficie. Dzięki takiemu rozwiązaniu optycznie powiększymy mieszkanie, a także pięknie zaakcentujemy wybrane elementy wystroju.

Close